ew Twitter Profilime Kimler Baktı Görebilir miyim? - instagram-takipci.com
Site icon Instagram Çevrimiçi Destek

Twitter Profilime Kimler Baktı Görebilir miyim?

Reading Time: 2 minutes
5/5 - (1 vote)

Twitter, son yıllarda gelişme gösteren sosyal medya uygulamaları arasındadır. Kendi alanı içinde sektörün öncü uygulamalarından biri olarak bilinir. Twitter oluşturduğu takipçi kitlesini korumaya ve geliştirmeye devam eder. Günümüzde Twitter uygulaması öyle bir hale geldi ki, devlet başkanları bile yapacakları icraatları bu uygulama üzerinden duyurmaya başladı. Hatta tüm dünyada insanlar organize olmak için bu uygulamayı kullanıyor ya da bu uygulama üzerinden hakkını arayarak geri alıyor. Twitter üzerinden gelişen sosyal medyanın gücü tüm dünyanın dengelerini alt üst eden bir yapıya ulaştı. Twitter profilime kimler baktı sorusu bu uygulamaların kullanıcıların en yoğun olarak sorduğu sorular arasındadır. Her sosyal medya kullanıcısı profilini ziyaret eden kişileri görmek ister. Twitter profilime kimler baktı diye merak ediyorsanız, bu sorunun cevabını görebilmeniz mümkün olmayabilir.

İçindekiler

Twitter Profilime Kimler Baktı Nasıl Öğrenirim?

Twitter profilinize kimlerin baktığını öğrenmek için yapmanız gereken birtakım işlemler bulunuyor. Twitter gizlilik ilkesine önem veren bir firmadır. Profilinize bakanları size gösterdiğinde gizliliği ihlal etmek istemez. Bu yüzden Twitter profilime kimler baktı sorusunu öğrenemezsiniz. Bu uygulama üzerinde profilinize kimlerin baktığını hiçbir şekilde göremezsiniz. Twitter yönetimi bu bilgiyi paylaşacağı hiçbir alt yapıyı hayata geçirmedi. Bu bilgileri kullanıcıyla ya da başka bir kurum veya uygulamayla paylaşmayı reddeder. Twitter firması bu şekilde hesabınızın güvenliğini sağlıyor. Ancak internette dolaşan bazı uygulamalarda Twitter profilime kimler baktı sorusuna olumlu cevap verebileceğini iddia eden mecralar olabilir.

Twitter Profilinize Bakanları Göstermeyi Vadeden Uygulamalar

İnternet üzerinde doğru bilgiyi bulmak oldukça zordur. Her alanda bir sürü kirli bilgi internette baş gösterir. Bu yüzden en doğru bilgiyi bulmak kullanıcının araştırmacı ruhuna kalıyor. İnternet üzerinde Twitter profilime kimler baktı sorusuna olumlu cevap veren bir sürü internet sitesi bulunur. Ancak bu konuda sizlere bir vaatte bulunan tüm uygulamalar dolandırıcı uygulamalardır. Twitter uygulaması sizinle paylaşmadığı bilgileri, asla başka uygulamalarla ya da kişilerle paylaşmaz. Zaten bu bilgiyi paylaşacak olsaydı, ilk paylaşacağı kişi hesabın sahibi olarak siz olursunuz.

Bu dolandırıcı uygulamalara giriş yaptığınızda, size ait takipçiler arasından kafasına göre bazı kişileri gösterecektir. Gösterdiği kişilerin Twitter profilime kimler baktı sorusunun cevabı olduğunu düşünebilirsiniz. Bu uygulamalar böyle bazı takipçileriniz gelişigüzel göstererek sizi dolandırma yoluna giderler. Ayrıca bu tarz uygulamalar Twitter hesabınıza virüsler bulaştırabilir. Virüs bulaşması durumunda da Twitter hesabınız ele geçirilmiş demektir. Yani profilinizi ele geçiren kişiler sizin adınıza paylaşım yapabilir ve başka işlemler gerçekleştirebilir. Bunun sonucu olarak hiç haberiniz olmadan profilinizde retweetler ya da haberiniz olmadan gönderilen mesajlar karşınıza çıkacaktır.

Twitter Uygulamasının Yoğun Olarak Tercih Edilmesi

Twitter uygulaması rakipleri olan sosyal medya uygulamalarından sıyrılmış ve tercih anlamında zirveye oturmayı başarmıştır. Twitter ilk yola çıktığı günden beri aynı çizgide gitmesi ve kullanıcıların gizliliğine verdiği önemle, oldukça yoğun talep edilmiştir. Ancak bu uygulamanın bu kadar popüler olması sizi şaşırtabilir. Bu uygulamanın yoğun olarak talep görmesinin en önemli nedenlerinden biri de birçok uygulamada yer almayan takip etme özelliğidir. Dünyanın neresinde yaşarsanız yaşayın, gerçek kişilikleri ve hayranı olduğunuz ünlüleri sanki yanlarındaymış gibi takip edebilirsiniz. Şuan neredeyse bütün ünlülerin, devlet adamlarının Twitter hesabı bulunuyor. Ülkemizde kar tatili haberlerinin bile bu uygulama üzerinden takip edilmesi herhalde tesadüf değildir. Twitter özgün yapısıyla daha uzun süre gündemden düşmeyecek gibi duruyor. Twitter profilime kimler baktı sorusunu gizliliğe verilen önem devam ettikçe öğrenemeyeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Instagram Profilinizi Profesyonel Gösterecek Uygulamalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Exit mobile version