ew Instagram Yardım arşivleri - Instagram Çevrimiçi Destek
Genel

Facebookta Arkadaşlarımı Nasıl Gizlerim?

Reading Time: 2 minutes

Sosyal medya uygulamaları arasında en eskilerinden olan ve şuan en çok kullanıcıyı bünyesinde barındıran Facebook, her zaman birçok yeniliğin öncüsü oluyor. Bunun yanında da gizliliğe son derece önem veriyor. Sizin bilgilerinizi başkalarıyla paylaşma konusunda bazı noktaları size bırakıyor ve bazı istatistikleri de başka kullanıcıların gizliliği adına sizinle de paylaşmıyor. Zaman içinde herkesin başına dert olmuştur Facebook arkadaşlarının herkes tarafından görülmesi. Bu durumun önüne geçmek için Facebook üzerinden oldukça kolay. Dünyanın en büyük sosyal medya yapılanması olan Facebook üzerinden arkadaşlarınızı nasıl gizleyeceğinizi öğrenebilirsiniz. Bunun yanında sadece arkadaşlarınız değil de takip listenizin de gizlenebileceği bir yöntem olarak da kullanabilirsiniz. Arkadaş listenizin ve takip listenizin gizlenmesi için izlemeniz gereken yol oldukça basittir.

Facebook Arkadaşları Gizleme Özelliği

Facebook her ne kadar sanal bir ortam olsa da hayatımızın yoğun bir parça haline geldi. Bir bakıma özel hayatın bir parçası olan Facebook gizlilik insanlar için oldukça önemli bir konudur. Özellikle de profil sayfasında insanlar fotoğraflarının gizliliğine nasıl önem veriyorsa arkadaş listesinin de gizliliğine dikkat ediyor. Biz de size Facebook arkadaşları gizleme özelliğini nasıl kullanacağınızı anlatacağız.

Facebook profilinizde yer alan Arkadaşlar bölümünde Arkadaş listesi, takip ettiklerin ve takipçiler bölümü yer alıyor. Facebook arkadaş listesi gizliliği bölümünde herkese açık, arkadaşlar, sadece ben, özel ya da kendi oluşturduğunuz gruplara göre düzenleyebilir ve gizleyebilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmek için şunları yapmalısınız:

 • Öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapın.
 • Daha sonra profilinize girin.
 • “Arkadaşlar” bölümüne tıklayın.
 • “Arkadaşlarını bul” kısmının yanındaki kalem ikonuna tıklayın.
 • Karşınıza gelen “Gizliliği düzenle” bölümüne girin.
 • Karşınızda yer alan ilk bölüm arkadaş listenizi gizlemek için, ikinci bölüm takip ettiklerinizi gizleme için kullanılır.
 • Sağ bölümden gerekli düzenlemeleri yaparak arkadaş listenizi istediğiniz kişilere açarak istediğiniz kişilere gizleyin.

Facebook arkadaşları gizleme bölümünde yer alan ayar sekmelerinin ne işe yaradığına değinelim:

Herkese Açık: Herkes, arkadaş listenizde olmayan kişiler bile profilinize girerek arkadaş listenizi görebilir.

Arkadaşlar: Sadece seninle arkadaş olan kişiler listenizi görebilir.

Tanıdıklar Hariç Arkadaşlar: Bu bölüm biraz ilginçtir. Aile bireyleriniz ya da akraba olarak eklediğiniz kişiler arkadaş listenizi göremez. Diğer arkadaşlarınız listenize yine erişebilir.

Sadece Ben: Sizden başka kimse arkadaş listenizi hiçbir türlü göremez.

Özel: Bu bölümde özel olarak isim girerek arkadaş listenizi gören kişileri belirleyebilirsiniz. Birden fazla isim girebilir ve seçtiğiniz kişilerin arkadaş listenizi görmesini sağlayabilirsiniz.

Listeler: Belirlediğiniz listelerde bulunan kişiler arkadaşlarınızı görebilir. Listeleri belirlemek de sizin elinizdedir.

Kimler Neyi Paylaşabilir?

Facebook arkadaşları gizleme özelliğinden başka gönderilerinizden sonra Herkese açık seçeneği varsa arkadaşınız olmayan insanlar da görebilir. Hatta profiliniz açıksa arama motorlarında da çıkabilir. Bunu kısıtlamak adına da arkadaşlarınızı seçebilir ve yukarıdaki özel seçeneklerin hepsini belirleyebilirsiniz.

Oynadığınız Oyunlar

Facebook üzerinde oynadığınız tüm oyunların ve kullandığınız tüm uygulamaların listesini bir pencerede görebilirsiniz. Burada paylaşımların kimler tarafından görüldüğünü de ayarlayabilirsiniz. Bu ayar sayesinde oyunu ya da uygulamayı kurup kurmadığınızı görmelerini engelleyebilirsiniz. Uygulama ya da oyun artık tarafınızca kullanılmıyorsa, yanda bulunan çarpı simgesi sayesinde silebilirsiniz. Uygulamayı kullandığınızı kimsenin görmesini istemiyorsanız sadece ben seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Facebook arkadaşları gizleme özelliğini devreye sokmanız oldukça basittir. Facebook yönetimi bu alanda gizliliğe oldukça önem veren bir platform. Bu yüzden aileniz de olsa herkese karşı sizi koruyan politikalar her zaman ana odak noktası oldu. Facebook arkadaşları gizleme özelliğini istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz.

Genel

Facebook Sayfa Yöneticiliği Ayarları Nasıl Yapılır?

Reading Time: 2 minutes

Facebook uygulamasında yer alan sayfalar; sayfa oluşturma yoluna giden markalar, işletmeler, kuruluşlar ve tanınmış kişiler için oluşturulan platformdur. Facebook hesabı olan herkes hiçbir zorluk çıkmaksızın sayfa açabilir ya da kendisine bir sayfada yönetici veya editör gibi görevler verildiyse Facebook sayfa yöneticiliği yapabilir. İstediğiniz sayfada yönetici olduğunuzda Facebook uygulaması üzerinden ayarlar bölümüne gelerek Facebook sayfa yöneticiliği ayarlarının hepsini yapabilirsiniz. Sayfanızı yönetirken yapabileceklerinizden haberdar olarak yöneticilik yapmanız gerekir.

Genel Bölüm

Bu bölümde sayfanızla ilgili Facebook sayfa yöneticiliği genel ayarlarını yapabilirsiniz.

Ziyaretçi Gönderileri: Bu bölümde sayfanıza gelen kullanıcıların yorum yapmalarını engelleyebilirsiniz.

Yorum Sıralaması: Bu kısmı işaretleyerek yorum sıranızı ve en ilgili yorumların yerini değiştirebilirsiniz.

Küfür Fitresi: Bu bölümden kapalı, orya ya da güçlü seçeneklerini işaretleyebilirsiniz.

Yaş Kısıtlamaları: Bu bölümde sayfanızın seslendiği yaş aralıklarını belirleme işini yapabilirsiniz.

Bu Sayfayı Etiketleyen Başkaları: Sayfanızı diğer Facebook sayfaları ya da başka kişilerin etiketlemesini istemiyorsanız Facebook sayfa yöneticiliği sayesinde buradan yardım alabilirsiniz.

Otomatik Olarak Çevir: Bu bölümden diğer ülkelere hizmet vermeniz durumunda diğer ülkelerin kendi dilinde sayfanızı otomatik olarak görmelerini sağlayabilirsiniz.

Birden Fazla Dilde Gönderi Yaz :Birden fazla dilde gönderi yazmak istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. İşaretlediğiniz sayfanıza giderek metin yazdığınız bölümde sağ tarafta bulunduğunu görebilirsiniz.

Mesajlaşma Ayarları

Genel ayarları yaptıktan sonra Facebook sayfa yöneticiliği hakkında mesaj ayarlarından bahsetmekte fayda var.
Yanıt Asistanı: Sayfanızda bir kullanıcı sizinle iletişime geçtiğinde siz bilgisayar ya da telefon başında değilseniz mesajı otomatik olarak yanıtlama şansına sahip olursunuz. Bu ayarı “Evet “ seçeneğini işaretleyerek açabilirsiniz ve “Bize mesaj gönderdiğiniz için teşekkürler. Size mümkün olan en kısa sürede yanıt vereceğiz.” gibi hazırlanmış hızlı bir yanıt görebilirsiniz. Dilediğinizde de “Değiştir” kısına tıklayarak dilediğiniz hızlı yanıtı siz girebilirsiniz.

Yanıt Süresi: Müşterileriniz onlara olan ilginiz hakkında fikir sahibi olabilir. Bir Facebook sayfasında “Hemen Yanıt Veriyor.” bölümünü kullanmak istemeniz çok doğaldır. Bunu yapmak istediğinizde ise “Değiştir” kısmında istediğinizi seçme hakkınız bulunuyor.

Bir Messenger Karşılaması Göster: Bu bölüm sayesinde sayfanızı ziyaret eden müşteri sizinle iletişim kurmak istediği zaman Messenger bölümüne tıkladığı anda otomatik yanıt gönderir. “Merhaba, Messenger üzerinden bizimle iletişim kurduğunuz için teşekkür ederiz, sorularınızı memnuniyetle yanıtlarız.” gibi hazır bir içerik görürsünüz. Facebook sayfa yöneticiliği olarak istediğiniz an “Değiştir” bölümünden istediğiniz Messenger karşılaması mesajı hazırlayabilirsiniz.

Bilgisayarına ya da Telefonuna Erişim Yokken de Yanıt Vermeye Devam Et: Telefon ya da bilgisayara ulaşamadığınız zamanlarda müşterilere yakın bir zamanda yanıt vereceğinizi bildirebilirsiniz.

Sayfayı Düzenle

Bu bölüm Facebook hazır sayfa şablonlarının bulunduğu bölümdür. Bu şablonlar işletme, mekan, kar amacı gütmeyen kuruluş, politikacılar, hizmetler, restoran ve kafeler, alışveriş ve standart Facebook sayfası gibi seçeneklerdir. Facebook sayfanıza dilediğiniz şablonu uygulamakta serbestsiniz.

Varsayılan Sekmeleri Kullan: Gelen müşterilerin sol bölümde gördükleriyle ilgilidir. İsteğinize bağlı olarak “kapalı” şekle getirebilir, varsayılan sekmelerden istediklerinizi kapalı konuma alabilirsiniz. Bununla birlikte Facebook sayfa yöneticiliği kullanarak sıralamasını değiştirmek istediğinizde yapmanız gereken tek şey taşımak istediğiniz yeri seçerek fare yardımıyla istediğiniz bölgeye konumlandırmak olacaktır.

 Gönderi Kimden

Bu bölüm yardımıyla Facebook sayfa yöneticiliği olarak, paylaştığınız gönderide sayfa adı ya da kendi adınızı geçirebilirsiniz.
 Bildirimler

Facebook bildirim ayarlarınız buradan yapılır. Önemli sayfa güncellemeleriniz için bildiri alabilirsiniz. Her 12 saat ya da 24 saatte bir sayfanızda yapılan hareket ve güncellemeler için tek bildirim alabilirsiniz. İsterseniz de bildirim ayarlarını kapalı konuma getirebilirsiniz.


Genel

Twitter Profilime Kimler Baktı Görebilir miyim?

Reading Time: 2 minutes

Twitter, son yıllarda gelişme gösteren sosyal medya uygulamaları arasındadır. Kendi alanı içinde sektörün öncü uygulamalarından biri olarak bilinir. Twitter oluşturduğu takipçi kitlesini korumaya ve geliştirmeye devam eder. Günümüzde Twitter uygulaması öyle bir hale geldi ki, devlet başkanları bile yapacakları icraatları bu uygulama üzerinden duyurmaya başladı. Hatta tüm dünyada insanlar organize olmak için bu uygulamayı kullanıyor ya da bu uygulama üzerinden hakkını arayarak geri alıyor. Twitter üzerinden gelişen sosyal medyanın gücü tüm dünyanın dengelerini alt üst eden bir yapıya ulaştı. Twitter profilime kimler baktı sorusu bu uygulamaların kullanıcıların en yoğun olarak sorduğu sorular arasındadır. Her sosyal medya kullanıcısı profilini ziyaret eden kişileri görmek ister. Twitter profilime kimler baktı diye merak ediyorsanız, bu sorunun cevabını görebilmeniz mümkün olmayabilir.

Twitter Profilime Kimler Baktı Nasıl Öğrenirim?

Twitter profilinize kimlerin baktığını öğrenmek için yapmanız gereken birtakım işlemler bulunuyor. Twitter gizlilik ilkesine önem veren bir firmadır. Profilinize bakanları size gösterdiğinde gizliliği ihlal etmek istemez. Bu yüzden Twitter profilime kimler baktı sorusunu öğrenemezsiniz. Bu uygulama üzerinde profilinize kimlerin baktığını hiçbir şekilde göremezsiniz. Twitter yönetimi bu bilgiyi paylaşacağı hiçbir alt yapıyı hayata geçirmedi. Bu bilgileri kullanıcıyla ya da başka bir kurum veya uygulamayla paylaşmayı reddeder. Twitter firması bu şekilde hesabınızın güvenliğini sağlıyor. Ancak internette dolaşan bazı uygulamalarda Twitter profilime kimler baktı sorusuna olumlu cevap verebileceğini iddia eden mecralar olabilir.

Twitter Profilinize Bakanları Göstermeyi Vadeden Uygulamalar

İnternet üzerinde doğru bilgiyi bulmak oldukça zordur. Her alanda bir sürü kirli bilgi internette baş gösterir. Bu yüzden en doğru bilgiyi bulmak kullanıcının araştırmacı ruhuna kalıyor. İnternet üzerinde Twitter profilime kimler baktı sorusuna olumlu cevap veren bir sürü internet sitesi bulunur. Ancak bu konuda sizlere bir vaatte bulunan tüm uygulamalar dolandırıcı uygulamalardır. Twitter uygulaması sizinle paylaşmadığı bilgileri, asla başka uygulamalarla ya da kişilerle paylaşmaz. Zaten bu bilgiyi paylaşacak olsaydı, ilk paylaşacağı kişi hesabın sahibi olarak siz olursunuz.

Bu dolandırıcı uygulamalara giriş yaptığınızda, size ait takipçiler arasından kafasına göre bazı kişileri gösterecektir. Gösterdiği kişilerin Twitter profilime kimler baktı sorusunun cevabı olduğunu düşünebilirsiniz. Bu uygulamalar böyle bazı takipçileriniz gelişigüzel göstererek sizi dolandırma yoluna giderler. Ayrıca bu tarz uygulamalar Twitter hesabınıza virüsler bulaştırabilir. Virüs bulaşması durumunda da Twitter hesabınız ele geçirilmiş demektir. Yani profilinizi ele geçiren kişiler sizin adınıza paylaşım yapabilir ve başka işlemler gerçekleştirebilir. Bunun sonucu olarak hiç haberiniz olmadan profilinizde retweetler ya da haberiniz olmadan gönderilen mesajlar karşınıza çıkacaktır.

Twitter Uygulamasının Yoğun Olarak Tercih Edilmesi

Twitter uygulaması rakipleri olan sosyal medya uygulamalarından sıyrılmış ve tercih anlamında zirveye oturmayı başarmıştır. Twitter ilk yola çıktığı günden beri aynı çizgide gitmesi ve kullanıcıların gizliliğine verdiği önemle, oldukça yoğun talep edilmiştir. Ancak bu uygulamanın bu kadar popüler olması sizi şaşırtabilir. Bu uygulamanın yoğun olarak talep görmesinin en önemli nedenlerinden biri de birçok uygulamada yer almayan takip etme özelliğidir. Dünyanın neresinde yaşarsanız yaşayın, gerçek kişilikleri ve hayranı olduğunuz ünlüleri sanki yanlarındaymış gibi takip edebilirsiniz. Şuan neredeyse bütün ünlülerin, devlet adamlarının Twitter hesabı bulunuyor. Ülkemizde kar tatili haberlerinin bile bu uygulama üzerinden takip edilmesi herhalde tesadüf değildir. Twitter özgün yapısıyla daha uzun süre gündemden düşmeyecek gibi duruyor. Twitter profilime kimler baktı sorusunu gizliliğe verilen önem devam ettikçe öğrenemeyeceksiniz.

Genel

Instagram Profilinizi Profesyonel Gösterecek Uygulamalar

Reading Time: 2 minutes

Instagram profilini profesyonel hale getirecek Instagram uygulamaları her kullanıcı tarafından uygulanabilir. Bu uygulamalar oldukça basit ve bir o kadar da etkili uygulamalardır. Instagram fenomenlerinin bir gecede bu işi başardığını sakın düşünmeyin. Öncelikle profilinize profesyonellik katacak Instagram uygulamaları uzun vadede disiplinli bir çalışma gerektirir. Bir gecede sadece otomatik beğeni ve takipçi satın almak hesabınızı geliştirebilir. Ancak bu işlem sonunda hesabınız Instagram algoritması tarafından kara listeye alınır. Bu yüzden profile profesyonellik katacak en doğru Instagram uygulamaları doğal olanlardır. Sayfanızın doğal hızda profesyonelleşmesi için emek göstermelisiniz. Instagram uygulamaları için yapmanız gereken bazı işlemler:

 • Kendi çektiğiniz fotoğrafı yayınlamalısınız. Çünkü Instagram algoritması resimlerin kopyalandığını anlayacaktır. Instagram, Google, Twitter ve Facebook gibi platformlar yapay zeka kullanarak bir içeriğin başkasından alınıp alınmadığını belirleyebilir. Bu yüzden kesinlikle kopya fotoğraf koymamanız gerekir.
 • Instagram sayfasının konusunu iyi belirlemeniz gerekir. Çünkü belli konu üzerine gelişen Instagram uygulamaları takipçi kitlesini kendine çeker. Giyim sektörü ise bu sektörle, sağlık ise sağlık sektörüyle alakalı konulara yer verilmelidir. Konular genişledikçe kalite düşecektir. Kaliteyi düşürmemek için konu öncelikle belirlenmelidir.
 • Instagram eklentileri doğru kullanılmalıdır. Çünkü kullanılan eklentiler hesabınızın kalitesini arttıracaktır.Instagram uygulamaları

Kaliteli Instagram Uygulamaları İçin Bilinmesi Gerekenler

Instagram hesabınızın kaliteli olması için bazı Instagram uygulamaları yapmanız gerekiyor:

 • Hashtag kullanımınız doğru şekilde olsun. Hedeflediğiniz kitleye ulaşan hastaglar sayfanıza kalite katar.
 • Başkalarının resimlerini beğenin, resimlerin altına yorum yapın, başkalarını takip edin, hesabınızın aktif olması erişimi arttırır. Böylece organik takipçileriniz olabilir. Organik takipçi profesyonel bir Instagram sayfası demektir.
 • Instagram sayfanız üzerinden yarışmalar düzenleyerek ufak tefek hediyeler dağıtın. Bu tarz farklılıklar takipçi patlaması sağlayacaktır. Böylece takipçi sayınız artacaktır.
 • Başka sosyal medya hesaplarına Instagram hesabınzı ekleyerek buralardan sayfanıza yeni takipçiler çekin.
 • Pinterest hesabı açarak resimler paylaşın ve linki Instagram hesabınıza yönlendirin. Bu durum sayfanızı profesyonelleştirecek bir Instagram uygulamaları arasındadır.
 • Takipçi sayınız arttığı zaman daha çok aranacak hastaglar atın. Popüler hastaglar geniş kitlelere ulaşır.
 • Instagram uygulamaları gündüz 12 ile akşam 17, 21 arasında yoğun talep görür. Bu yüzden bu saatlerde kaliteli paylaşımlar yapmaya çalışın.

Instagram Profiline Profesyonellik Katacak Uygulamalar

Instagram profilini profesyonel hale getirmek için bazı Instagram uygulamaları hayata geçirebilirsiniz. Bu ipuçları sade, tutarlı ve şık bir profil ortaya çıkarır. Yapabileceğiniz uygulamalar:

Grid Düzeni: Profesyonel Instagram uygulamaları arasında yayın düzeni gelir. Belli bir yayın düzeniniz varsa profiliniz takipçilerinize profesyonel gelir. Öncelikle bir düzen oluşturmalısınız.

Tema: Instagram teması, sizin grid düzeninizi destekleyen Instagram uygulamaları arasındadır. Sevdiğiniz şeyleri paylaşırsanız daha tutarlı bir profiliniz olur. Sevdiğiniz konuların dışına çıkmayın. Stiliniz sadıksa profesyonel profile sadık olursunuz.

Ana Filtre: Temanızın tamamlayıcısı filtredir. Aynı filtreyi her fotoğrafta kullanırsanız bir tema görselliği yakalarsınız.

Fotoğraflar Arası Denge: Profilde aynı içeriğe sahip fotoğrafları yan yana getirerek etkileyici bir görüntü elde edebilirsiniz. Hangi fotoğrafların yan yana güzel durduğunu bilmelisiniz. Böylece profilinize kaliteli yorumlar gelecektir.

Renk Koordinatları: Fotoğraflarınız koordine edilmelidir. Aynı renk tonu ya da zıt renkler genel yayın görüntünüzü düzenli gösterir. Böylece renk koordinatları profilinize profesyonellik katacak Instagram uygulamaları  haline gelir.

Doğal Işık: Fotoğraflarınızda çekeceğiniz doğal ışık profesyonelliğin en üst seviyelerinden biridir. Doğal ışık sizlere daha kaliteli ve de daha ayrıntılı fotoğraflar kazandırır. Doğal ışıkla çekilen fotoğraflarda filtre uygulamasına gerek yoktur. Doğal ışık nerede iyiyse kaçırmadan hemen bolca fotoğraf çekin. Yapacağınız tüm bu Instagram uygulamaları profilinize profesyonellik katacaktır.

Genel

Instagram Profilime Kim Baktı Uygulamaları

Reading Time: 2 minutes

Sosyal medya olarak tanımlanan ve hayatımızda çok yeni olan platformların, hızlı bir yükseliş içerisinde olması insanların fazlasıyla ilgisini çeken detaylar olarak adlandırılmaktadır. İnsanların kendilerine dair paylaşımları içeren sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olarak da Instagram oldukça etkili bir kullanıcı grubuna sahip olmasıyla öne çıkmaktadır. Instagram kullanıcılarının karşılıklı takip, beğeni ve görüntülenme kaynaklı bir çaba içerisinde yer almalarının yanı sıra kimlerinin kendi profillerine girdiği, deyim yerindeyse stalk işlemlerini gerçekleştirdiği ise tam bir merak konusu olarak görülmektedir. Bunun için de sosyal medya kullanıcılarının Instagram profilime kim baktı biçiminde yer alan uygulamalara yönelmeleri söz konusudur. Instagram profilime kim baktı biçiminde işleyen programların henüz mevcut olmadığı ise verilecek en kısa ve en net cevap olarak tabir edilebilmektedir.

Instagram Profilime Kim Baktı Programları

Instagram yaygın kullanılan bir sosyal medya mecrası olmasından ötürü insanların sürekli olarak birbirlerine karşı takip eğilimleri içerisinde yer aldıkları bir uygulama olarak değerlendirilmektedir. Söz konusu sosyal medya sitesi içerisinde etkili olan kişilerin merakını uyandıran bir konu ise henüz cevabını bulamamış olsa da kullanıcılar tarafından halen daha internet platformunda en sık aranılan kelimeler arasında yer almaktadır. Instagram profilime kim baktı biçiminde yapılan aramalar sonrasında kullanıcıların gerçekten aradıkları işleve sahip olan herhangi bir apk dosyasına erişmek için çaba sarf edeceklerdir. Instagram profilime kim baktı biçiminde kullanmak için indirme işlemlerini gerçekleştirecek olan kişilerin ciddi problemlerle karşı karşıya kalabilme ihtimalleri de bulunmaktadır.

Instagram Profil Ziyaretçileri Tespit Edilebilir Mi?

Instagram içerisinde hareket eden kişilerin genel amaçları takipçi sayılarını arttırmak olduğundan dolayı zaman içerisinde oldukça fazla resim ya da video paylaşımlarında artış görülebilmektedir. Aynı zamanda bu kişilerin Instagram profillerini kimlerin ziyaret ettiğine dair hareketleri de var olmaktadır. Instagram profilime kim baktı biçiminde yer alan hareketleri ile profil bilgilerinin yer aldığı mobil cihazlarına farklı farklı uygulamaları da yükleyebilmektedirler. Bu yükleme sonrasında kullanıcı adı ve şifre gibi bilgilerin kötü amaçlı kişilerin ellerine ulaşmalarına da davetiye çıkaracaklardır. Bundan dolayı Instagram profilime kim baktı biçiminde sanal alemde dolanan ve herhangi bir işlevi bulunmayan uygulamalardan uzak durmaları da tavsiye edilmektedir.

Instagram hesabınızda var olan ve beğeni sağlayan takipçilerinizin verilerini toplayan Instagram profilime kim baktı uygulamaları, sizin inanacağınız biçimde verileri sizlere sağlayabilmektedir. Bu kandırma işlemini son derecede gerçekçi bir biçimde gerçekleştiren Instagram profilime kim baktı uygulamaları bu yüzden işlevsel olarak kabul edilerek, kullanıcıların telefonlarında yerini almaktadır. Kullanılması halinde de konum, mesajlaşmalar, telefon konuşmalarını ve mobil bankacılık verilerini bile ele geçirme noktasında faaliyete girebilecektir. Bu durumun gerçekleşmesi noktasında Instagram kullanıcılarını ciddi anlamda tehditler bekleyerek, oldukça zorlu durumlarla karşı karşıya kalmaları da söz konusu olabilecektir.

Instagram profiline dair tespitler yapabilmek adına Instagram profilime kim baktı biçiminde var olan uygulamalar son zamanlarda Bitcoin madenciliğine hitap eden programlar olarak da görülebilmektedir. Telefonun pil ömrünü tüketerek var olan enerjisini de harcayan söz konusu Instagram profilime kim baktı uygulamaları, farklı kişilere hizmet etmek adına sizden habersiz bir biçimde aktif olabilmektedir. Bu yüzden bu tip uygulamaları herhangi bir sebepten ötürü telefon içerisinde barındırmanın ne kadar ciddi boyutlara eriştiği hakkında da fikir sahibi olmanız gerekmektedir. Telefonun işlemci ve batarya durumunu kullanarak, telefonları kendi amaçları doğrultusunda kullanacak olan kişilere engel olmak adına bu tip uygulamalardan uzak durmak gerekmektedir.