Instagram profilini profesyonel hale getirecek Instagram uygulamaları her kullanıcı tarafından uygulanabilir. Bu uygulamalar oldukça basit ve bir o kadar da etkili uygulamalardır. Instagram fenomenlerinin bir gecede bu işi başardığını sakın düşünmeyin. Öncelikle profilinize profesyonellik katacak Instagram uygulamaları uzun vadede disiplinli bir çalışma gerektirir. Bir gecede sadece otomatik beğeni ve takipçi satın almak hesabınızı geliştirebilir. Ancak bu işlem sonunda hesabınız Instagram algoritması tarafından kara listeye alınır. Bu yüzden profile profesyonellik katacak en doğru Instagram uygulamaları doğal olanlardır. Sayfanızın doğal hızda profesyonelleşmesi için emek göstermelisiniz. Instagram uygulamaları için yapmanız gereken bazı işlemler:

  • Kendi çektiğiniz fotoğrafı yayınlamalısınız. Çünkü Instagram algoritması resimlerin kopyalandığını anlayacaktır. Instagram, Google, Twitter ve Facebook gibi platformlar yapay zeka kullanarak bir içeriğin başkasından alınıp alınmadığını belirleyebilir. Bu yüzden kesinlikle kopya fotoğraf koymamanız gerekir.
  • Instagram sayfasının konusunu iyi belirlemeniz gerekir. Çünkü belli konu üzerine gelişen Instagram uygulamaları takipçi kitlesini kendine çeker. Giyim sektörü ise bu sektörle, sağlık ise sağlık sektörüyle alakalı konulara yer verilmelidir. Konular genişledikçe kalite düşecektir. Kaliteyi düşürmemek için konu öncelikle belirlenmelidir.
  • Instagram eklentileri doğru kullanılmalıdır. Çünkü kullanılan eklentiler hesabınızın kalitesini arttıracaktır.Instagram uygulamaları

Kaliteli Instagram Uygulamaları İçin Bilinmesi Gerekenler

Instagram hesabınızın kaliteli olması için bazı Instagram uygulamaları yapmanız gerekiyor:

  • Hashtag kullanımınız doğru şekilde olsun. Hedeflediğiniz kitleye ulaşan hastaglar sayfanıza kalite katar.
  • Başkalarının resimlerini beğenin, resimlerin altına yorum yapın, başkalarını takip edin, hesabınızın aktif olması erişimi arttırır. Böylece organik takipçileriniz olabilir. Organik takipçi profesyonel bir Instagram sayfası demektir.
  • Instagram sayfanız üzerinden yarışmalar düzenleyerek ufak tefek hediyeler dağıtın. Bu tarz farklılıklar takipçi patlaması sağlayacaktır. Böylece takipçi sayınız artacaktır.
  • Başka sosyal medya hesaplarına Instagram hesabınzı ekleyerek buralardan sayfanıza yeni takipçiler çekin.
  • Pinterest hesabı açarak resimler paylaşın ve linki Instagram hesabınıza yönlendirin. Bu durum sayfanızı profesyonelleştirecek bir Instagram uygulamaları arasındadır.
  • Takipçi sayınız arttığı zaman daha çok aranacak hastaglar atın. Popüler hastaglar geniş kitlelere ulaşır.
  • Instagram uygulamaları gündüz 12 ile akşam 17, 21 arasında yoğun talep görür. Bu yüzden bu saatlerde kaliteli paylaşımlar yapmaya çalışın.
BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Facebookta Arkadaşlarımı Nasıl Gizlerim?

Instagram Profiline Profesyonellik Katacak Uygulamalar

Instagram profilini profesyonel hale getirmek için bazı Instagram uygulamaları hayata geçirebilirsiniz. Bu ipuçları sade, tutarlı ve şık bir profil ortaya çıkarır. Yapabileceğiniz uygulamalar:

Grid Düzeni: Profesyonel Instagram uygulamaları arasında yayın düzeni gelir. Belli bir yayın düzeniniz varsa profiliniz takipçilerinize profesyonel gelir. Öncelikle bir düzen oluşturmalısınız.

Tema: Instagram teması, sizin grid düzeninizi destekleyen Instagram uygulamaları arasındadır. Sevdiğiniz şeyleri paylaşırsanız daha tutarlı bir profiliniz olur. Sevdiğiniz konuların dışına çıkmayın. Stiliniz sadıksa profesyonel profile sadık olursunuz.

Ana Filtre: Temanızın tamamlayıcısı filtredir. Aynı filtreyi her fotoğrafta kullanırsanız bir tema görselliği yakalarsınız.

Fotoğraflar Arası Denge: Profilde aynı içeriğe sahip fotoğrafları yan yana getirerek etkileyici bir görüntü elde edebilirsiniz. Hangi fotoğrafların yan yana güzel durduğunu bilmelisiniz. Böylece profilinize kaliteli yorumlar gelecektir.

Renk Koordinatları: Fotoğraflarınız koordine edilmelidir. Aynı renk tonu ya da zıt renkler genel yayın görüntünüzü düzenli gösterir. Böylece renk koordinatları profilinize profesyonellik katacak Instagram uygulamaları  haline gelir.

Doğal Işık: Fotoğraflarınızda çekeceğiniz doğal ışık profesyonelliğin en üst seviyelerinden biridir. Doğal ışık sizlere daha kaliteli ve de daha ayrıntılı fotoğraflar kazandırır. Doğal ışıkla çekilen fotoğraflarda filtre uygulamasına gerek yoktur. Doğal ışık nerede iyiyse kaçırmadan hemen bolca fotoğraf çekin. Yapacağınız tüm bu Instagram uygulamaları profilinize profesyonellik katacaktır.

Bir önceki yazımız olan Instagram Profilime Kim Baktı Uygulamaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir