ew Facebook Sayfa Yöneticiliği Ayarları Nasıl Yapılır? - instagram-takipci.com
Site icon Instagram Çevrimiçi Destek

Facebook Sayfa Yöneticiliği Ayarları Nasıl Yapılır?

Reading Time: 2 minutes
5/5 - (1 vote)

Facebook uygulamasında yer alan sayfalar; sayfa oluşturma yoluna giden markalar, işletmeler, kuruluşlar ve tanınmış kişiler için oluşturulan platformdur. Facebook hesabı olan herkes hiçbir zorluk çıkmaksızın sayfa açabilir ya da kendisine bir sayfada yönetici veya editör gibi görevler verildiyse Facebook sayfa yöneticiliği yapabilir. İstediğiniz sayfada yönetici olduğunuzda Facebook uygulaması üzerinden ayarlar bölümüne gelerek Facebook sayfa yöneticiliği ayarlarının hepsini yapabilirsiniz. Sayfanızı yönetirken yapabileceklerinizden haberdar olarak yöneticilik yapmanız gerekir.

İçindekiler

Genel Bölüm

Bu bölümde sayfanızla ilgili Facebook sayfa yöneticiliği genel ayarlarını yapabilirsiniz.

Ziyaretçi Gönderileri: Bu bölümde sayfanıza gelen kullanıcıların yorum yapmalarını engelleyebilirsiniz.

Yorum Sıralaması: Bu kısmı işaretleyerek yorum sıranızı ve en ilgili yorumların yerini değiştirebilirsiniz.

Küfür Fitresi: Bu bölümden kapalı, orya ya da güçlü seçeneklerini işaretleyebilirsiniz.

Yaş Kısıtlamaları: Bu bölümde sayfanızın seslendiği yaş aralıklarını belirleme işini yapabilirsiniz.

Bu Sayfayı Etiketleyen Başkaları: Sayfanızı diğer Facebook sayfaları ya da başka kişilerin etiketlemesini istemiyorsanız Facebook sayfa yöneticiliği sayesinde buradan yardım alabilirsiniz.

Otomatik Olarak Çevir: Bu bölümden diğer ülkelere hizmet vermeniz durumunda diğer ülkelerin kendi dilinde sayfanızı otomatik olarak görmelerini sağlayabilirsiniz.

Birden Fazla Dilde Gönderi Yaz :Birden fazla dilde gönderi yazmak istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. İşaretlediğiniz sayfanıza giderek metin yazdığınız bölümde sağ tarafta bulunduğunu görebilirsiniz.

Mesajlaşma Ayarları

Genel ayarları yaptıktan sonra Facebook sayfa yöneticiliği hakkında mesaj ayarlarından bahsetmekte fayda var.
Yanıt Asistanı: Sayfanızda bir kullanıcı sizinle iletişime geçtiğinde siz bilgisayar ya da telefon başında değilseniz mesajı otomatik olarak yanıtlama şansına sahip olursunuz. Bu ayarı “Evet “ seçeneğini işaretleyerek açabilirsiniz ve “Bize mesaj gönderdiğiniz için teşekkürler. Size mümkün olan en kısa sürede yanıt vereceğiz.” gibi hazırlanmış hızlı bir yanıt görebilirsiniz. Dilediğinizde de “Değiştir” kısına tıklayarak dilediğiniz hızlı yanıtı siz girebilirsiniz.

Yanıt Süresi: Müşterileriniz onlara olan ilginiz hakkında fikir sahibi olabilir. Bir Facebook sayfasında “Hemen Yanıt Veriyor.” bölümünü kullanmak istemeniz çok doğaldır. Bunu yapmak istediğinizde ise “Değiştir” kısmında istediğinizi seçme hakkınız bulunuyor.

Bir Messenger Karşılaması Göster: Bu bölüm sayesinde sayfanızı ziyaret eden müşteri sizinle iletişim kurmak istediği zaman Messenger bölümüne tıkladığı anda otomatik yanıt gönderir. “Merhaba, Messenger üzerinden bizimle iletişim kurduğunuz için teşekkür ederiz, sorularınızı memnuniyetle yanıtlarız.” gibi hazır bir içerik görürsünüz. Facebook sayfa yöneticiliği olarak istediğiniz an “Değiştir” bölümünden istediğiniz Messenger karşılaması mesajı hazırlayabilirsiniz.

Bilgisayarına ya da Telefonuna Erişim Yokken de Yanıt Vermeye Devam Et: Telefon ya da bilgisayara ulaşamadığınız zamanlarda müşterilere yakın bir zamanda yanıt vereceğinizi bildirebilirsiniz.

Sayfayı Düzenle

Bu bölüm Facebook hazır sayfa şablonlarının bulunduğu bölümdür. Bu şablonlar işletme, mekan, kar amacı gütmeyen kuruluş, politikacılar, hizmetler, restoran ve kafeler, alışveriş ve standart Facebook sayfası gibi seçeneklerdir. Facebook sayfanıza dilediğiniz şablonu uygulamakta serbestsiniz.

Varsayılan Sekmeleri Kullan: Gelen müşterilerin sol bölümde gördükleriyle ilgilidir. İsteğinize bağlı olarak “kapalı” şekle getirebilir, varsayılan sekmelerden istediklerinizi kapalı konuma alabilirsiniz. Bununla birlikte Facebook sayfa yöneticiliği kullanarak sıralamasını değiştirmek istediğinizde yapmanız gereken tek şey taşımak istediğiniz yeri seçerek fare yardımıyla istediğiniz bölgeye konumlandırmak olacaktır.

 Gönderi Kimden

Bu bölüm yardımıyla Facebook sayfa yöneticiliği olarak, paylaştığınız gönderide sayfa adı ya da kendi adınızı geçirebilirsiniz.
 Bildirimler

Facebook bildirim ayarlarınız buradan yapılır. Önemli sayfa güncellemeleriniz için bildiri alabilirsiniz. Her 12 saat ya da 24 saatte bir sayfanızda yapılan hareket ve güncellemeler için tek bildirim alabilirsiniz. İsterseniz de bildirim ayarlarını kapalı konuma getirebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Twitter Profilime Kimler Baktı Görebilir miyim? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Exit mobile version